Google nog steeds de beste zoekmachine in VS

Vanmorgen kwam ik ongeveer rond een uur of elf mijn bed uit gestrompeld, even Netters gechecked op nieuwe blogs, en aangezien ik vakantie heb ben ik maar op mijn gemak de krant gaan lezen met een boterhammetje pindakaas. Toen ik de economie pagina opensloeg las ik een bericht over dat Google opeens naar de 5e plek van meest bezochte websites was gezakt! In mei stond Google nog op de eerste plek van meest bezochte websites met 110,2 miljoen bezoekers in die maand, met Yahoo op 2 met 107,6 en Live search op 3 met 95,7 miljoen bezoekers. Deze cijfers zijn gebaseerd op de VS.

Maar er was een of ander bedrijf die het leuk vond om te bedenken dat het aantal pageviews of unieke bezoekers niet de belangrijkste maatstaf is om de populariteit van een website te meten, maar de verblijftijd van de bezoeker op de website. Als je meet hoeveel tijd een bezoeker op de website verblijft is dat volgens Nielsen Netratings belangrijker dan het aantal unieke bezoekers. Dat klopt deels vind ik. Het krantenbericht geeft zelf het voorbeeld van myspace en youtube. Youtube heeft maar enkele pageviews per bezoeker, maar omdat er filmpjes gekeken worden zullen de bezoekers langer op een pagina blijven. Op myspace zullen bezoekers juist heel veel pageviews genereren en zullen kort op iedere pagina verblijven. Dus opzich heeft dit bedrijf wel gelijk.

Maar de nieuwe uitkomsten van het onderzoek waren dat AOL op de eerste positie kwam te staan, Yahoo en Live search op de daaropvolgende posities. En dat Google pas op de 5e positie terecht komt! Maar dat bewijst natuurlijk wel dat Google een betere zoekmachine is dan Yahoo, live search en AOL want is het niet de bedoeling van een zoekmachine dat je vind wat je zoekt? Dus als de verblijftijd kort is op een zoekmachine betekent dat dat de gebruiker binnen korte tijd gevonden heeft wat hij/zij zoekt. En dus is de conclusie uit het onderzoek dat Google nog steeds beter is dan AOL, Yahoo en Live search.

Ik vind dus eigenlijk nog steeds dat het aantal gebruikers het belangrijkst is, dus het aantal bezoekers, niet het aantal unieke bezoekers, dat is natuurlijk alleen in een marketing periode van belang. Maar de verblijftijd is natuurlijk ook wel interessant. Ik stel dus voor om de populariteit te bepalen door de formule (aantal bezoekers*gemiddelde verblijftijd per bezoeker). En niet alleen te kijken naar de gemiddelde verblijftijd aangezien dit niche afhankelijk is.

Hier is het krantenbericht, het is wel een beetje amateuristisch vind ik, er wordt gepraat over MSN search i.p.v. Live search. En ze denken dat MSN hoger scoort omdat jongeren het chatprogramma MSN messenger zoveel gebruiken? Hmmm... ik zie het verband niet helemaal geloof ik.


Reacties

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet publiekelijk getoond worden.
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Toegestane HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.

Meer informatie over formaatmogelijkheden